Спартакіада народів СРСР: розвиток спорту в ХХ столітті

Гордість країни

Саме в цей час і з’явилися перші чемпіони Спартакіад народів СРСР. Одним з них був легкоатлет Корнієнко Тимофій. Його рекорди, встановлені в забігах на короткі дистанції (100 і 200 метрів), не вдавалося побити наступну декаду років. У легкій атлетиці також помітне місце зайняла Шаманова Марія з Москви, що зуміла перемогти у п’яти дисциплінах.

У водних видах спорту зіграв роль Шумин Олександр родом з Ленінграда. Йому вдалося здобути першість у восьми з дев’яти запливах, що, безсумнівно, стало рекордом СРСР. Ленінград представив переможців і у водному поло: команда перемогла гравців з Москви з перевагою в 6 очок!

Великим сюрпризом для глядачів став фінал забігу на один кілометр. Претендентів на перемогу було два: Максунов Олексій і Ісо-Холло Вольмари, який ще жодного разу не поступався кому-небудь на довгих дистанціях. Але саме ленинградцу вдалося випередити його на останньому колі і встановити новий рекорд СРСР.

Участь у змаганнях такого рівня були головним досягненням будь-якого спортсмена. Безумовно, на самому заході нагородою був значок Спартакіади народів СРСР. У перші роки змагань він мав вигляд монети розміром 21 мм в діаметрі. На одній стороні були зображені двоє атлетів у профілі: юнак і дівчина, на задній частині прикріплювалася шпилька. Ці значки виробляв Московський монетний двір.

Дивіться також:  Радянський військовий діяч Лев Юхимович Маневич: біографія, діяльність і цікаві факти